تبلیغات
زنده باد ایران عزیز ما (درود خدا بر سنی و شیعه واقعی ) - پزشک متبحر: ذاکر نایک
زنده باد ایران عزیز ما (درود خدا بر سنی و شیعه واقعی )
درود بر اهل بیت رسول الله (ص) و درود بر صحابه رسول الله (ص)
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بیایید ای مسلمانان با هم برادر باشیم و بر دشمنان اسلام که همانا امریکا و اسرائیل و حکومت های طاغوتی هستند بجنگیم .

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پزشک متبحر: ذاکر نایک

متولد 18 اکتبر سال 1965 میلادی در بمبئی هندوستان، با مدرک دکترا در رشته پزشکی. خطیب فعال بین الملل در حیطه اسلام و تطابق آن با مذاهب دیگر می باشد. هر شخصی که در جلسات پرسش و پاسخهای او شرکت کرده و به سوالاتش گوش فرا می دهد، حیرت زده شده و در خود فرو می رود؛ چرا که با استفاده از قرآن کریم، و شرح هرکدام از احادیث موثق، از طریق شماره آیات هرکدام از سوره ها( آنهم از حفظ)؛ به بیان دیدگاه های اسلامی و روشن سازی تصورات غلط در مورد دین مبین اسلام می پردازد. او نه تنها قرآن و حدیث را از صمیم قلب آموخته است، بلکه کتابهایی چون کتاب مقدس، تلمود و تورات( کتب مقدس یهودیان)، مهابهاراته و بهگود گیتا( کتابهای مقدس هندوها)، و کتب مقدس دیگر را نیز مطالعه نموده است و در تقارن با دلیل، منطق و حقایق علمی پاسخ بسیار رضایت بخشی در آنها بدست آورده است. و صدها و هزاران صفحه از کتب مقدس را با لذت تمام مطالعه کرده است و از تئوری های علمی و ریاضی نیز آگاهی یافته است. دکتر ذاکر به خاطر تجزیه و تحلیل های انتقادی و پاسخ های متقاعد کننده اش به سوالات نقادانه مطرح شده، به خصوص؛ توسط حضار غیر مسلمان معروف است.

طی 7 سال گذشته، دکتر ذاکر نایک بیش از 700 سخنرانی ایراد نموده اند. علی الخصوص، در ایالات متحده آمریکا، کانادا، انگلستان، عربستان سعودی، امارات، کویت، قطر، بحرین، آفریقای جنوبی، جزیره موریس، استرالیا، مالزی، سنگاپور، هنگ کنگ، تایلند، گویان(آمریکای جنوبی) و بسیاری از دیگر کشورها، به اضافه سخنرانی های متعدد ارائه شده در هندوستان.

لیست های میهمانان اش شامل سفیران محترم کشورها، ژنرال های ارتش، رهبران سیاسی، شخصیت های ورزشی، محققان مذهبی، بازرگانان و از همه مهمتر مردم عادی می باشند.

وی در سمپوزیوم ها و مباحثات متعدد با شخصیت های برجسته از ادیان دیگر مشارکت دارد. مباحثه عمومی اش با دکتر ویلیام کمبل از ایالات متحده آمریکا، در مورد موضوع؛" قرآن و کتاب مقدس در پرتو علم" که در اول آوریل سال 2000 میلادی در شیکاگوی ایالات متحده آمریکا، یکی از مشهورترین آنها بود؛ برگزار شد.

وی، همچنین موسس و رئیس بنیاد پژوهش اسلامی است. بنیاد پژوهش اسلامی موسسه ای غیر انتفاعی عمومی با مسئولیت در امور خیریه است که در شهر بمبئی هندوستان به ثبت رسیده است. این موسسه در فوریه سال 1991 میلادی تاسیس شد. و دعوت به ترویج اسلام _ معرفی شایسته از درک و فهم اسلامی، همچنین محو تصورات غلط در مورد اسلام _ در میان مسلمانان ناآگاه و غیر مسلمانان می کند.

بنیاد پژوهش های اسلامی در هرجا که امکان پذیر باشد، از فناوری های مدرن برای فعالیت هایش بهره می گیرد. برای در دسترس بودن اسلام نزد میلیونها نفر از مردم سرتاسر جهان به معرفی آن، از طریق کانال های ماهواره ای بخش بین الملل تلویزیون، شبکه های تلویزیون کابلی، اینترنت و رسانه های گروهی تصویری می پردازد. بنیاد پژوهش اسلامی فعالیت ها و امکانات مورد نیاز را در جهت درک حقیقت و تعالی آموزه های اسلامی _ که ریشه در احادیث موثق و قرآن شکوهمند دارند، فراهم می کند؛ هم چنین از طریق دلیل، منطق و حقایق علمی از آن پشتیبانی می نماید.

دکتر ذاکر نایک به طور منظم در بسیاری از کانال های تلویزیونی بخش  بین الملل بیش از 100 کشور دنیا حضور یافته است. از وی به طور منظم در مصاحبه های تلویزیونی و رادیوئی دعوت به همکاری شده است. و بیش از یکصد سخنرانی، مذاکره، مباحثه و سمپوزیوم هایش از طریق نوارهای ویدئویی، ویدئو سی دی ها، کاست های صوتی و از طریق آدرس اینترنتی www.irf.net قابل دسترس می باشند. او کتاب هایی نیز درباره اسلام و مقایسه آن با مذاهب دیگر نوشته است.

نمونه ای از فعالیت های اش در حادثه هواپیمایی لس آنجلس آشکار می گردد. از آنجا  که مقامات امنیتی در اقدامی احتیاطی در 11 سپتامبر شکایاتی را از طریق مسلمانان بازدید کننده، درباره آزار و ایذاء آنان، مخصوصا ناتوانی بیش از حدشان دریافت کرده بودند؛ به دنبال دادن توضیحی مناسب جهت پاسخ های قانع کننده به آنها می باشند. اما، نه برای دکتر ذاکر نایک، که در 12 اکتبر در فرودگاه لس آنجلس برای دریافت پاداش خدمات اش به اسلام و انسانیت که توسط بخش بین الملل ارتباطات اینترنتی اسلامی دانشگاه لس آنجلس به او تقدیم می شد، وی در فرودگاه لس آنجلس پیاده شد.

زمانی که از او درمورد نحوه برخوردش با ماموران اداره مهاجرت سوال شد، او پاسخ داد:" برایم هیچ مشکلی وجود نداشت و رفتار مردم بسیار خوب بود".

زمانی که روزنامه ای سعودی با او مصاحبه و تحقیقات بیشتری از او می کرد، وی را مردی با ریش و عرق چین اسلامی یافت. دکتر نایک متوجه شد که از حادثه هواپیمایی لس آنجلس در امان نمانده است، بنابراین بلافاصله نحوه سوالات تغییر کرد. بعد از آن، او برای پاره ای سوال و جواب به اتاق تحقیق فرستاده شد، ماموران ویژه شروع به پرسیدن سوالاتی در مورد موضوعات مختلف و هم چنین پرسش از مشاهدات اش در حادثه 11 سپتامبر نمودند؛ او آن حملات را محکوم کرد، سپس ماموران درباره کلمه " جهاد" از او پرسیدند، او شروع به ذکر نقل قول هایی از نسخ کتاب مقدس، قرآن کریم، تلمود و تورات ( کتب مقدس یهودیان)، مهابهاراته و بهگود گیتا ( کتب مقدس هندوها) و کتب مقدس دیگری که کاملا با آنها آشنایی داشت؛ نمود. و ثابت کرد که مفهوم واقعی " جهاد "، تنها در دین اسلام نیست؛ بلکه مفهومی همگانی است. مامورین ویژه کنجکاو شدند و شروع به پرسیدن سوالات بیشتر و بیشتر از او کردند، و او با بیان دلیل، دانش و منطق ادامه می داد. ساعتی گذشت؛ ردیفی طولانی از سوالاتی که افراد برای پرسیدن نوشته بودند، رو به رویش قرار داشت. بعد او اجازه خواست تا برود. و زمانی که خارج می شد و اتاق را ترک می کرد؛ حدود 70 مامور ویژه فرودگاه او را احاطه کرده و شروع به پرسش از او برای دانستن در مورد مذهب خودشان و اسلام نمودند. بعد از آن، ماموران ویژه حقوقی گفتند؛ که آنها کاملا شگفت زده شده اند و هرگز شخصی را با چنین آگاهی بالایی ندیده اند.

شیخ احمد دیدات، سخنران معروف دنیا درباره اسلام و تطابق مذاهب با یکدیگر، کسی که دکتر ذاکر او را "دیدات مثبت" در عصر حاضر می نامید، در ماه مه سال 2000 میلادی لوحی را به دکتر ذاکر اعطا نمود، عبدالکریم نایک در سال 1994 میلادی برای موفقیت اش در حوزه دعوت و مطالعه تطابق مذاهب لوح حکاکی شده ای را با این مضمون که تقدیم به :" پسری که کاری را که من در 40 سال به اتمام رساندم و او چهار ساله انجام داد، الحمد الله"؛ به او اعطا کرد.

ذاکر هم چنان مردم را به حیرت وا می دارد، با ویژگی خاص شخصیتی اش، و سفر هایش پیرامون جهان برای دستیابی به فرهنگ ها، رهبری برنامه های آموزشی انجمن دعوت از جمله برنامه های آموزشی بخش بین الملل را برای آموزش جهت ابلاغ موثر پیام اسلام به مسلمانان ادامه می دهد.

ارائه مقالات تخصصی دکتر

سوالات رایج پاسخ داده شده به غیر مسلمانان توسط ذاکر نایک.

برخی از کتب تالیفی توسط دکتر ذاکر نایک.

1-       پاسخ به سوالات متداول و مشترک پرسیده شده از طریق غیرمسلمانان.

2-        سازگاری یا عدم سازگاری قرآن و علوم معاصر.

3-       مفهوم خدا در ادیان بزرگ.

4-       اسلام و تروریسم.

5-       حقوق زنان در اسلام – حفاظت شده یا تحت کنترل؟

6-       آیا باید قرآن را با درک بخوانیم؟

7-       کلام خدا در قرآن؟

 منبع» وبلاگ زندگی بهتر ؛آکاهی ,دانش و...؛

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 12 اسفند 1391
چهارشنبه 18 مرداد 1396 12:02 ق.ظ
Right here is the right website for anybody who hopes to find out about this topic.

You realize a whole lot its almost hard to argue with
you (not that I actually would want to…HaHa). You certainly put a brand new
spin on a subject that's been discussed for many years.
Excellent stuff, just wonderful!
سه شنبه 17 مرداد 1396 06:15 ب.ظ
Whats up very cool site!! Guy .. Excellent .. Amazing ..

I'll bookmark your website and take the feeds additionally?
I am satisfied to seek out numerous useful info here in the put up, we want develop extra strategies on this regard, thank you for
sharing. . . . . .
سه شنبه 17 مرداد 1396 07:23 ق.ظ
Pretty! This was an extremely wonderful article. Thanks for providing this info.
دوشنبه 16 مرداد 1396 07:52 ب.ظ
This is my first time pay a quick visit at here and i am really happy to read all at alone place.
یکشنبه 15 مرداد 1396 04:02 ب.ظ
I'm not sure where you're getting your info, but good topic.

I needs to spend some time learning much more or understanding more.
Thanks for excellent information I was looking for this info for my mission.
یکشنبه 15 مرداد 1396 09:00 ق.ظ
Now I am going to do my breakfast, after having my breakfast coming again to read additional news.
جمعه 13 مرداد 1396 01:34 ب.ظ
I'm not sure why but this website is loading incredibly slow for me.
Is anyone else having this problem or is it a issue on my end?
I'll check back later on and see if the problem still exists.
دوشنبه 9 مرداد 1396 10:13 ب.ظ
Awesome things here. I am very satisfied to look
your post. Thanks a lot and I am looking forward to touch you.
Will you kindly drop me a e-mail?
یکشنبه 8 مرداد 1396 04:28 ق.ظ
I've been browsing on-line greater than 3 hours these days, yet I by no means discovered any attention-grabbing article like yours.
It's beautiful value sufficient for me. In my opinion, if all webmasters and bloggers made good content as
you did, the internet can be much more useful than ever before.
سه شنبه 20 تیر 1396 11:03 ب.ظ
سلام و ممنون بابت اطلاع رسانی تون فقط اگه لطف کنین ایشون جزو کدام یک از مذاهب اربعه هستند با تشکر ؟؟
یکشنبه 4 تیر 1396 10:10 ب.ظ
بسیار چلیپا از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن دلنشین در آغاز آیا واقعا حل و فصل درست با من پس
از برخی از زمان. جایی در سراسر پاراگراف شما قادر
به من مؤمن متاسفانه تنها برای بسیار در حالی که کوتاه.
من این کردم مشکل خود را با جهش در منطق و شما خواهد را
سادگی به کمک پر همه کسانی شکاف.
در این رویداد شما در واقع که می توانید انجام من می بدون شک تا پایان تحت تاثیر قرار
داد.
دوشنبه 22 خرداد 1396 04:39 ق.ظ
دکتر نایک مرد فوق العاده ای هست شیعه ای در زمان پیامبر وجود نداشته است همه اهل سنت بودند و۱۴۰۰ساله در مکه نماز جماعت هنوز تعطیل نشده است ودراین وقت حتی یک بار به روش شیعه نماز برگزار نشده است اگه اهلسنت بر حق نیست چرا خدا خانه خودش را بدست سنی ها داده است یعنی خدا نمیتونه از سنی ها بگیره فکر کنید
جمعه 12 خرداد 1396 07:03 ب.ظ
aparat.com/zakirnaik
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 03:20 ب.ظ
Good day! This is kind of off topic but I need some guidance from an established blog.
Is it difficult to set up your own blog? I'm not very techincal but I can figure things
out pretty quick. I'm thinking about setting up my own but I'm not sure where to start.
Do you have any ideas or suggestions? Appreciate it
جمعه 1 اردیبهشت 1396 09:28 ب.ظ
I will immediately clutch your rss feed as I can't in finding your email subscription hyperlink or e-newsletter
service. Do you have any? Kindly allow me recognize so that
I could subscribe. Thanks.
پنجشنبه 31 فروردین 1396 07:25 ق.ظ
Everyone loves what you guys tend to be up too.

This kind of clever work and coverage! Keep up the amazing works guys
I've included you guys to our blogroll.
سه شنبه 22 فروردین 1396 12:50 ق.ظ
Hi there to all, for the reason that I am really keen of reading this blog's post to be updated
regularly. It contains pleasant material.
یکشنبه 20 فروردین 1396 09:52 ق.ظ
Hey there! This is my first visit to your blog! We are a group of volunteers and starting a new initiative in a community in the same niche.
Your blog provided us valuable information to work on. You have done a outstanding job!
جمعه 18 فروردین 1396 10:06 ق.ظ
Hello, Neat post. There is an issue with your site in internet explorer,
might test this? IE still is the marketplace leader and a big element
of folks will omit your excellent writing due to this problem.
چهارشنبه 16 فروردین 1396 10:49 ق.ظ
My brother suggested I might like this blog. He was totally right.
This put up actually made my day. You cann't imagine just
how a lot time I had spent for this info! Thanks!
جمعه 11 فروردین 1396 03:04 ب.ظ
I've been surfing online more than 4 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
It is pretty worth enough for me. Personally, if all
website owners and bloggers made good content as
you did, the internet will be much more useful than ever before.
چهارشنبه 11 اسفند 1395 07:37 ق.ظ
من چندسخنرانی دکتر ذاکر را شنیده ام
ایشان منادی وحدت و از افتخارات جهان اسلام است
جمعه 22 بهمن 1395 10:40 ب.ظ
دکترذاکرنایک واقعا یک عالم کم یاب الله حفظشان کند وامثال آنهارا موفق بگرداند
چهارشنبه 15 دی 1395 10:59 ق.ظ
این ذاکر نایک هیجی نمیدونه الکی بهش میگن عالم این ما شیعیان رو مسلمون نمیدونه و یکی از حرفاش اینه که هر جی تو قران نوشته شده رو باید انجام اما خودش که این حرف رو میزنه عمل نمیکنه اینکه مثلا عالمه باید خوب بدونه که در سوره ماعده ایه شش وضوی شیعه رو تصحیح کرده و من از ایشون یا طرفداران ایشون این سوال رو میپرسم که شما چرا به حرفی که قران گفته عمل نمیکنین و سوال بعدی شما که خودت رو عالم داری این سوال رو جواب بدید تا معلوم بشه مسلمون شیعه نیست یا عمریها شما میگین که پیامبر برای بعد خودش جانشین تعیین نکرده و تعیین جانشین رو به دست مردم سپردن پس این میشه سنت پیامبر حالا چرا ابوبکر برای بعد خودش تعیین خلیفه رو به عهده مردم نگذاشت و عمر رو انتخاب کرد یعنی خلاف سنت عمل کرد یا چرا عمر به عهده شورای شش نفره گذاشت و خلاف سنت عمل کرد یا نکنه شما این دو نفر رو از پیامبر عاقل تر میدونین که این دو تا فهمیدن که نباید امت رو بدون جانشین رها کرد ولی پیامبر نفهمید اگه جواب ندادین یعنی اینکه مذهب شما دروغ است و همون واقعه ی غدیر صحیح است و پیامبر علی علیه السلام رو جانشین کرد و مسلمون واقعی شیعه هست و حتی خیلی جالبه که عالم جماعت عمری طبری در تاریخ طبری نقل میکند که مردی از زهری پرسید ایا حضرت علی علیه السلام شش ماه با ابوبکر بیعت نکرد پاسخ داد نه تنها حضرت علی بلکه احدی از بنی هاشم نیز با او بیعت نکرد (تاریخ طبری حوادث سنه ۱۱حدیث سقیفه )و حتی شما که چطوری خودتون رو مسلمون میدونید که مذهبتون همه بدعتهای سه خلفا هست؟،،ژ
یکشنبه 28 آذر 1395 10:30 ق.ظ
خداوند پشت و پناه مردان حق گو دکتر ماشاءالله با منطق مو رو از ماست میکشه بیرون. خدا حفظش کنه
دوشنبه 24 آبان 1395 12:35 ق.ظ
سلام و و علیكم و رحمة الله و بركاته
من فقط داشتم نظرات رو دنبال میكردم كه چشمم به یكی از برادران افتاد فحش و فحاشی كرده بود .
آخه تو چه دینی لعنت كردن دیگران درسته؟؟
آخه اینه دینتون دیگه برادر من !!
تمام امامان همینو بهت یادت دادن؟؟؟ كه بیای مردمو لعن كنی؟
اما اینو بدون به الله قسم كسی رو كه خدا تكریمش كنه هیچوقت و با هیچكس خوار نمیشه با این حرفا هم فقط وقتتون رو تلف میكنید.
پس: پیشنهاد من به شما: مطالعه و مطالعه و چنگ زدن به دین خدا و روش پیامبرش فقط همین.نه امام عسكر و مهدی و رضا و شافعی و مالكی و حنفی و حنبلی و امام معصوم و ابوالفضل و عباس و نقی و تقی .
اینا به درد ما نمیخورن. مردمان خوبی بودند نه؟
باشه قبول اما ولشون كن به حال خودشون اونا رفتن و مسئول اعمال خودشانند.
با تمام كسانی ام كه اسم خود را مسلمان گذاشته اند. به قران و سنت نبی برگردید نه امام و ملا و آخوند و علامه و...
امیدوارم الله همراهتان باشد.
دوشنبه 1 شهریور 1395 07:03 ق.ظ
ببخشی منظورم نظرات اخیر بود نه نظرات اوایل
دوشنبه 1 شهریور 1395 06:52 ق.ظ
سلام خسته نباشید خیلی تشکر میکنم از این بیوگرافی که ارائه دادید امیدوارم سربلند و پیروز باشید. اما یک دغدغه که ذهن من رو مشغول کرده به نظرات اول بر میگرده که هنوز افرادی هستن که سنگ مذهب رو به سینه میزنن در صورتی که مذهب ساخته دست بشر هست و دین آموزه های الهی. بسیار فرق است بین ایندو. خداوند قرآن را در اختیار ما گذاشت تا با فهم و درک خدادادیمان آنرا مطالعه کنیم اما حیف که اشخاصی قرآن را بدور انداخته اند و چسبیده اند به کتابهایی که در حیطه مذاهب نوشته شده است ایهالناس کتاب خدا کتاب خدا
پنجشنبه 28 مرداد 1395 05:49 ب.ظ
این شخص یک وهابیه اصیله من نمیفهمم چرا اینکارو با جوونا میکنید و تبلیغات افکار سوئش رو میکنید. توروخدا اول تحقیق کنید بعد تعریف کنید. انقدر جوونا رو بسچاره نکنید.
شنبه 2 مرداد 1395 06:12 ق.ظ
او میلیونها شیعیه را مسلمان نمیداند.
همین برایم کافیست برایم ثابت شود درک او را ازایمان به خداوند جهت دار شده است.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی


برای نمایش تصاویر گالری كلیك كنید


دریافت كد گالری عكس در وب